Działania olsztyńskiej policji w akcji „Trzeźwość”


Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wzięli udział w wojewódzkiej akcji na rzecz trzeźwości kierowców. W ramach przeprowadzonych działań sprawdzono niemal 1800 kierujących, z których czterech okazało się nietrzeźwych. Policja podjęła decyzję o zatrzymaniu praw jazdy wszystkich kontrolowanych, a niektórzy z kierowców będą musieli odpowiadać przed sądem.

Podczas działań pod hasłem „Trzeźwość”, olsztyńscy policjanci zweryfikowali stan trzeźwości blisko 1800 kierowców poruszających się po drogach powiatu. Kontrole przyniosły efekty, gdyż czterech z nich prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu, co skutkowało ich natychmiastowym zatrzymaniem. Policjanci podkreślają, jak ważne są tego typu akcje w kontekście bezpieczeństwa na drogach.

Wśród zatrzymanych kierowców byli m.in. 58-letni mężczyzna, który prowadził samochód z ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, oraz 35-latek, który „wydmuchał” blisko 1 promil. Dodatkowo, dwaj inni kierowcy byli bliscy przekroczenia dozwolonego limitu alkoholu, z wynikami zbliżonymi do połowy promila. Wszyscy oni zostaną wezwani na przesłuchania, a ich sprawy będą rozpatrywane przez sąd.

Funkcjonariusze z Olsztyna apelują do wszystkich kierowców o odpowiedzialność i rozwagę za kierownicą. Przypominają, że jazda po alkoholu to nie tylko przestępstwo, ale również zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Akcje trzeźwości będą kontynuowane, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i zminimalizować ryzyko wypadków związanych z nietrzeźwością.

Źródło: Policja Olsztyn


Oceń: Działania olsztyńskiej policji w akcji „Trzeźwość”

Średnia ocena:4.46 Liczba ocen:10


Zobacz Także