Z dniem 27 czerwca 2025 roku rusza siódma edycja Policyjnej Mapy Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym, która ma na celu zwiększenie świadomości o zagrożeniach na polskich drogach. Projekt, cieszący się dużą popularnością w poprzednich latach, odzwierciedla tragiczną skalę wypadków. Na mapie, dostępnej na oficjalnej stronie policji oraz w mediach społecznościowych, codziennie aktualizowane będą dane dotyczące wypadków drogowych. Użytkowników dróg zachęca się do refleksji nad bezpieczeństwem i odpowiedzialnością na drodze.
W tegorocznej edycji mapa będzie ukazywać liczbę wypadków, lokalizacje oraz szczegółowe informacje o zdarzeniach, w tym liczbę ofiar i rodzaj uczestników ruchu drogowego. Informacje te będą publikowane codziennie, co ma na celu monitorowanie sytuacji na drogach w okresie letnim. Każdy dzień wakacji przyniesie nowe dane, które użytkownicy będą mogli analizować na platformach informacyjnych.
Mapę można interpretować poprzez kolorowe oznaczenia, które wskazują na miejsca wypadków. Punkty w czarnym kolorze reprezentują zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji, natomiast punkty żółto-czerwone wskazują na te, które miały miejsce w ostatniej dobie. Kluczowym elementem kampanii jest zaangażowanie społeczności oraz mediów w poszerzenie dyskusji na temat bezpieczeństwa na drogach, mającej prowadzić do zmiany postaw kierowców.
- Wszystkie wypadki drogowe
- Ostatnia doba wypadków
- Zdarzenia od początku wakacji
- Wypadki ze skutkiem śmiertelnym w okresie do 30 dni
W działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego zaangażowana jest również firma Screen Network SA, która na ekranach rozmieszczonych w wielu miastach będzie wyświetlać dane z mapy. Inicjatywy te mają na celu kształtowanie większej odpowiedzialności wśród kierowców oraz zwiększenie ogólnej świadomości o zagrożeniach na drogach w Polsce.
Źródło: Policja Olsztyn
Oceń: Nowa edycja Policyjnej Mapy Wypadków Drogowych na wakacje 2025
Zobacz Także