Policyjni wodniacy odnaleźli zaginioną grzybkarkę w lasach Nadleśnictwa Kudypy


W niedzielę na terenie Nadleśnictwa Kudypy miała miejsce interwencja policyjnych wodniaków, którzy otrzymali zgłoszenie o zaginionej kobiecie podczas grzybobrania. Funkcjonariusze szybko zareagowali na niepokojący sygnał od mężczyzny, który zgubił swoją żonę. Dzięki ich sprawnej akcji i wykorzystaniu quadów, zaginiona została odnaleziona w krótkim czasie. Cała sytuacja zakończyła się pomyślnie, a kobieta nie odniosła żadnych obrażeń.

Podczas patrolu w rejonie lasów, policyjni wodniacy zwrócili uwagę na zaniepokojonego mężczyznę, który zwracał się o pomoc w odnalezieniu swojej żony. Po ustaleniach na miejscu, szybko przystąpili do działania, rozpoczynając poszukiwania w trudno dostępnych obszarach. Dzięki swojemu przeszkoleniu oraz wykorzystaniu quadów, funkcjonariusze byli w stanie efektywnie przeszukać duży teren, angażując się w działania ratunkowe.

Wydarzenie to podkreśla odpłatność oraz znaczenie przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wypraw do lasu. Policja przypomina, że warto przed wyjściem do lasu ustalić zasady dotyczące ewentualnego rozdzielenia się z towarzyszami, a także zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy i korzystać z dostępnych map lub aplikacji nawigacyjnych. W sytuacji zagubienia się, ważne jest, aby zachować spokój i nie przemieszczać się z miejsca, dzwoniąc na numer alarmowy 112 w celu uzyskania pomocy.

Źródło: Policja Olsztyn


Oceń: Policyjni wodniacy odnaleźli zaginioną grzybkarkę w lasach Nadleśnictwa Kudypy

Średnia ocena:4.47 Liczba ocen:14


Zobacz Także